«Письмове додавання
двоцифрових і трицифрових чисел із переходом через розряд. Складені задачі на
збільшення (зменшення) суми двох чисел на кілька одиниць»
(Вчитель початкових класів Козачок Л.Д., 3-ій клас)
Тема: Письмове додавання
двоцифрових і трицифрових чисел із переходом через розряд. Складені задачі на
збільшення(зменшення) суми двох чисел на кілька одиниць.
Мета: Формувати вміння письмово
додавати трицифрові і двоцифрові числа з переходом через розряд, складати та
розв’язувати задачі на збільшення (зменшення) суми двох чисел на кілька
одиниць. Розвивати логічне мислення. Виховувати повагу до людей праці.
Обладнання: перфокарти, таблиця «Письмове
додавання двоцифрових і трицифрових чисел», малюнки казкових героїв.
Хід уроку
І. Актуалізація
опорних знань.
1. Перевірка
домашнього завдання (Задача №438) – І в, ІІІ в.
ІІ в № 439 – самостійно
2. Усний
рахунок за перфокартами.
І в. ІІ
в. ІІІ в. (обчислюють з допомогою таблиці множення)
9∙3 14:2 3∙4
5∙6 24:3 2∙5
4∙2 18:3 9∙4
8∙7 45:9 8∙3
7∙7 54:6 5∙4
6∙8 72:8 7∙3
9∙8 81:9 9∙6
8∙4 36:4 8∙7
9∙4 45:9 7∙7
8∙3 64:8
3. Визначити
кількість одиниць, десятків, сотень у числах 429, 305, 897, 729.
ІІ.
Повідомлення теми уроку.
1) Пояснення нового матеріалу №441
2) Читання правила ст.70
3) №442(1ст, 2ст з коментуванням біля дошки)
4) Взаємозв’язок «учитель-учень».
Учні на планшеті обчислюють приклади і показують
вчителю.
+348 +167 + 87
475 420 471
5) І, ІІ в. №442(3,4ст.) – самостійно
ІІІ в працює з вчителем біля дошки.
329 447 598
+ 236 +286 + 324
565 733 922
6) Перевірка І, ІІ в. №442.
В цей час ІІІ в. працюють з перфокартами, записують
лише відповіді.
Фізкультхвилинка
ІІІ.
Закріплення знань.
1. Розв’язування задач №443 – на планшет.
2. І і ІІІ в. складають задачу № 444 за коротким
змістом і колективно розв’язують її.
ІІ в. працює самостійно. Складає короткий зміст до
задачі, розв’язує її.
Задача.
На меблевій фабриці виготовили 156 столів та 112
стільців, а табуреток на 45 менше, ніж столів і стільців разом. Скільки
табуреток виготовили на фабриці?
IV. Розв’язування логічної задачі №445
V. Підсумок уроку.
- Над якою темою працювали на уроці?На планшетах
записати числа.
627 295
+
84 +327
Д/з ІІІ в. №446
І і ІІ в.
Задача №447 – підручник, приклади №490 ст. 67 С.І.Рябова «Збірник задач і
тестових завдань із математики»
Немає коментарів:
Дописати коментар